27.08.2019

Jak uczcić ślub zamiast tradycyjnego wesela. 3 sprawdzone alternatywy

Tradycyjne przyjęcie weselne to dla Pary Młodej zwykle dość spory wydatek. Samo przygotowanie do ślubu, zakup sukni i garnituru oraz innych akcesoriów, a także wszelkie inne opłaty, potrafią mocno nadszarpnąć budżet młodych. Jak zatem zorganizować wesele, które zapadnie w pamięć zarówno gościom, jak i Parze Młodej, a przy tym nie zrujnuje portfela Nowożeńców?

Koszt tradycyjnego wesela

Organizując tradycyjne przyjęcie weselne na 100 osób, musimy liczyć się z kosztem minimum 20.000 zł. W cenę tę wchodzą następujące elementy:

 • Menu – przy kwocie 150-200 zł na osobę otrzymujemy 15.000-20.000 zł
 • Alkohol – przy kwocie 25 zł na osobę otrzymujemy 2.500 zł
 • Oprawa muzyczna (DJ lub zespół) – 1500-4000 zł
 • Upominki dla gości weselnych – 500 zł
 • Dekoracja sali – 200-400 zł
 • Tort ślubny – 500-1000 zł

Jak widać wesele na 100 osób bez poprawin może nas kosztować od 20.200 do 30.000zł. Cena ta pójdzie w górę, jeśli zdecydujemy się na poprawiny oraz zapewnienie gościom noclegu.

Parostatkiem w piękny rejs

To nie tylko oryginalny, ale również niezwykle romantyczny sposób na zorganizowanie przyjęcia dla gości z okazji zaślubin. Choć cena jest porównywalna do tradycyjnego wesela, to rejs z pewnością zrobi na gościach ogromne wrażenie.

Jeśli w miejscowości, w której mieszkamy, jest możliwość wynajęcia parostatku na kilkugodzinny rejs, warto tę okazję wykorzystać i przygotować dla gości wyjątkowy wieczór, którego z pewnością nie zapomną.

Koszt takiego rejsu może wynieść 20.000-25.000 zł. W cenie tej mamy:

 • menu dla 100 gości,
 • tort weselny,
 • alkohol.

Zaletą tej atrakcji jest brak dodatkowych kosztów związanych dekoracją sali.

W górskim klimacie

Jeśli zarówno Państwo Młodzi, jak i ich goście, są osobami aktywnymi, a przede wszystkim kochają naturę, zorganizowanie wyjazdu w góry z noclegiem w schronisku to doskonały pomysł na uczczenie tego ważnego wydarzenia. Cena takiej imprezy może wynieść ok. 12.000-15.000 zł, a w niej uwzględnione będą następujące elementy:

 • Menu dla gości,
 • Tort weselny,
 • Oprawa muzyczna
 • Nocleg.

Niewątpliwym atutem takiego wydarzenia jest fakt, że również dla wielu gości będzie to mniejszy koszt. Górski, mniej wystawny charakter imprezy nie będzie bowiem wymagał zakupu specjalnej kreacji czy kosztownych wizyt u fryzjera i makijażysty. Ponadto samo przyjęcie w schronisku możemy połączyć z wycieczką w góry następnie dnia.

Przyjęcie w ogrodzie

Alternatywą dla wesela w wynajętej sali jest zorganizowanie przyjęcia we własnym ogrodzie. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które dysponują odpowiednio dużą przestrzenią i jednocześnie planują przyjęcie w ciepłej porze roku. Koszt takiego wesela w ogrodzie może zamknąć się w kwocie 8000-10.000 zł. W cenę tę wchodzi:

 • Menu dla gości
 • Alkohol
 • Wynajem namiotu ogrodowego

Jeśli w naszym ogrodzie mamy altanę lub dysponujemy własnym namiotem, który pomieści stoliki dla wszystkich gości, wówczas koszt imprezy zmniejszy nam się  o ok. 3.000 zł.

Plusem organizacji wesela we własnym ogrodzie jest przede wszystkim duża swoboda – możemy w dowolny sposób zaaranżować przestrzeń oraz modyfikować przebieg przyjęcia w zależności od naszych potrzeb. Niemniej jest to świetna propozycja dla osób, które pragną uczcić to wielkie wydarzenie, jakim jest ślub, w rodzinnym klimacie.

Jak sfinansować wesele

Bez względu na to, którą opcję wybierzemy, musimy liczyć się z niemałymi kosztami. Często zaplanowany na wesele budżet nie wystarcza, gdyż w trakcie przygotowań do niego pojawiły się nowe, nieprzewidziane wydatki. To jednak nie powód do paniki. Wyjściem z sytuacji jest wsparcie się dodatkowym finansowaniem w postaci pożyczki online w Creditstar.pl. Szybka procedura i przelew pożyczonej kwoty jeszcze tego samego dnia pozwoli nam kontynuować przygotowania bez zbędnego stresu. Co więcej, spłata pożyczki będzie prostsza po uroczystości, gdyż praktyczny prezent ślubny wychodzi z mody, na rzecz prezentu w postaci gotówki w kopercie. Wesele to w końcu wyjątkowe wydarzenie, które powinno być źródłem radości, a nie zmartwień o brak wystarczających funduszy.

Pożyczka online w kwocie nawet do kilku tysięcy to doskonałe wsparcie w kryzysowej sytuacji finansowej, dzięki któremu nasze wymarzone wesele zostanie zorganizowane zgodnie z planem.