16.12.2019

Czym są pożyczki pozabankowe online

Często można usłyszeć o pożyczkach pozabankowych online, które dostępne są praktycznie dla każdej pełnoletniej osoby. Nie każdy jednak wie, co oznacza termin “pożyczki pozabankowe” oraz czym oferta ta różni się od tradycyjnych pożyczek. Dziś postaramy się przybliżyć ten temat i wyjaśnić, czym są pożyczki pozabankowe.

Pożyczki pozabankowe

Jak sama nazwa wskazuje, są to pożyczki, które udzielane są przez inne niż bank podmioty finansowe. W Polsce tego rodzaju oferty cieszą się niesłabnącą popularnością głównie z uwagi na ich dużą dostępność, a także uproszczone procedury wnioskowania. To właśnie tę ostatnią cechę pożyczki pozabankowej najczęściej podkreślają klienci jako wyróżniającą na tle ofert bankowych. 

Rodzaje pożyczek pozabankowych

Oferty poszczególnych pożyczek pozabankowych mogą różnić się pomiędzy firmami pożyczkowymi, które oferują różne kwoty oraz okresy spłaty takiego zobowiązania. 

W przypadku serwisu Creditstar.pl można się spotkać z dwoma rodzajami pożyczki pozabankowej:

  • pożyczką krótkoterminową udzielaną na okres już od 5 do 30 dni,
  • pożyczką długoterminową lub ratalną udzielaną na okres dłuższy niż 30 dni do 3 miesięcy z płatnością rozłożoną na raty.

Dzięki elastyczności w zakresie terminu spłaty pożyczka pozabankowa trafia w potrzeby klientów o różnych oczekiwaniach. Uproszczona procedura wnioskowania sprawia, że w ciągu jednego dnia możemy nie tylko złożyć wniosek o pożyczkę, ale również, w przypadku pozytywnej decyzji, otrzymać pieniądze na konto.

Pożyczka pozabankowa online – sposób na szybkie zasilenie domowego budżetu

Z oferty pożyczki pozabankowej online korzystają zwykle osoby, które pilnie potrzebują pieniędzy, a wnioskowanie o środki w banku nie wchodzi w grę z uwagi na skomplikowaną i czasochłonną procedurę. Awaria samochodu, zepsuty sprzęt AGD, problem zdrowotny czy inne nieprzewidziane wydatki to sytuacje, w których szybka pożyczka pozabankowa lub pożyczka na dowód może okazać się najlepszym i najszybszym sposobem na sfinansowanie kosztu.

Jak wnioskować o taką pożyczkę w Creditstar.pl? To proste! Wystarczy wejść na stronę www.creditstar.pl i za pomocą dostępnego tam kalkulatora wybrać interesującą nas kwotę oraz preferowany termin spłaty pożyczki. Następnie należy kliknąć przycisk “Złóż wniosek” i dalej system poprowadzi nas przez formularz, który należy wypełnić zgodnie z instrukcją. 

Teraz pozostaje już tylko poczekać na decyzję pożyczkową i jeśli będzie ona pozytywna, pieniądze jeszcze tego samego dnia zostaną przelane na wskazane we wniosku konto.  Do poprawnego złożenia wniosku będziemy potrzebować:

  • dowód osobisty, 
  • własny numer konta bankowego,
  • aktywny numer komórkowy. 

Zalety pożyczek pozabankowych online

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, niewątpliwą zaletą jest uproszczona procedura wnioskowania o pożyczkę. Minimum formalności przy składaniu wniosku okazuje się zbawienne w sytuacji, gdy zależy nam na czasie. Dostępność oferty online to kolejny atut, który wyróżnia ją spośród pożyczek oferowanych wyłącznie w punktach stacjonarnych. Cała procedura, od złożenia wniosku, aż po otrzymanie pieniędzy na konto, przebiega drogą elektroniczną, więc nie musimy nawet wychodzić z domu, aby uzyskać środki. Wystarczy nam komputer, tablet lub smartfon z dostępem do internetu.

Odpowiedzialne pożyczanie

Decydując się na wzięcie pożyczki zawsze bierzmy pod uwagę nasze możliwości finansowe – wybieramy tylko taką kwotę, której faktycznie potrzebujemy oraz realny termin spłaty.

Pożyczka pozabankowa online w Creditstar.pl to sposób na szybkie zasilenie budżetu domowego w razie nieprzewidzianych wydatków.