Jak poradzić sobie z nagłym wydatkiem w środku miesiąca

23.08.2019
Jak poradzić sobie z nagłym wydatkiem w środku miesiąca

Wypadki chodzą po ludziach. Niestety, w większości przypadków, takie zdarzenia wiążą się z nieoczekiwanymi wydatkami uszczuplającymi skrupulatnie zaplanowany budżet domowy. Od tak prozaicznych spraw jak zepsuty sprzęt AGD, przez nagłą chorobę czy też niespodziewaną utratę pracy. W takich sytuacjach musimy reagować szybko, aby zdobyć pieniądze na pokrycie bieżących wydatków i tym samym utrzymać dotychczasowy poziom życia. Jak to zrobić? Oto kilka sprawdzonych pomysłów.

Szybkie zlecenia

Podjęcie się dodatkowych zleceń daje nam możliwość szybkiego podreperowania budżetu. W zależności od tego, jakie posiadamy predyspozycje i umiejętności, możemy podejmować się zadań o różnym charakterze. W przypadku zleceń, których możemy podjąć się przez internet, popularne jest pisanie tekstów na zlecenie. To doskonała opcja dla osób, które nie tylko lubią pisać, ale również mają lekkie pióro i mają w małym palcu zasady ortografii.

Innym pomysłem na dorobienie za pomocą zleceń przez internet może być uzupełnianie baz danych, na przykład dla sklepów internetowych. Do takiej pracy, jedyne czego właściwie potrzebujemy to komputer podłączony do internetu. Wymaganymi kompetencjami jest raptem skrupulatność i oddawanie zleceń w wyznaczonym terminie.

Jeżeli czujemy się na tyle biegli w jakiejś konkretnej dziedzinie, możemy z powodzeniem podjąć się udzielania korepetycji. Na przykład z języka polskiego, innych języków obcych czy matematyki, fizyki, biologii, chemii bądź informatyki. Zapotrzebowanie na korepetytorów rośnie zwłaszcza na wiosnę i początek lata. Jakby nie patrzeć, jest to moment w którym przeprowadzane są najważniejsze egzaminy takie jak matura, sesja, czy wstępne egzaminy na uczelnie wyższe.

Oczywiście to jedynie przykłady szybkich zleceń, które mogą nam zapewnić dodatkowy przychód. Popularne są również zlecenia na wykładanie towaru w supermarketach, roznoszenie ulotek czy gazetek promocyjnych, a w sezonie wakacyjnym praca jako kelner czy barman, w otwierających się jak grzyby po deszczu beach barach. Możliwości uzyskania dodatkowego zarobku jest sporo, zarówno przez internet, jak i stacjonarnie, więc każdy może znaleźć coś, co będzie odpowiadało jego predyspozycjom. Niewątpliwie niezawodnym sposobem na nagłe wydatki jest dbanie na bieżąco o poduszkę finansową. Dowiedz się jak zarządzać budżetem domowym, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości.

Natychmiastowa pożyczka

Nierzadko bywa jednak tak, że pieniędzy potrzebujemy właściwie od ręki. Podejmowanie się dodatkowych zleceń, za które otrzymamy wynagrodzenie po wykonaniu pracy, nie wchodzi wtedy w grę. Kiedy goni nas czas, szukamy natychmiastowych rozwiązań naszych problemów.

Wówczas rozwiązaniem może być tzw. pożyczka od zaraz. Jest to produkt finansowy stworzony z myślą o nagłych wypadkach. W Creditstar.pl można wnioskować o jednorazową pożyczkę w wysokości nawet do 5.000zł.

Niewątpliwą zaletą w tym przypadku, jest uproszczona procedura weryfikacyjna przeprowadzana przez pożyczkobiorcę. Dzięki przeprowadzeniu całego procesu przez internet, pieniądze mogą trafić na konto nawet w piętnaście minut. Niezależnie od pory dnia, siedem dni w tygodniu.

W Creditstar.pl można pożyczyć pieniądze na okres od 5 dni do maksymalnie 3 miesięcy. Jeśli więc pracodawca spóźnia się z wypłatą wynagrodzenia, a nam brakuje już środków na życie, możemy wnioskować o natychmiastową pożyczkę na 7 czy 14 dni, która trafi na nasze konto nawet do 15 minut od pozytywnego zatwierdzenia przez pożyczkodawcę naszego wniosku. Dłuższy okres spłaty pożyczki warto wybrać wówczas, gdy nie mamy pewności co do tego, czy na naszym koncie szybko pojawią się środki niezbędne do spłaty zadłużenia. Aby więc uniknąć niepotrzebnych odsetek karnych za nieterminową spłatę pożyczki, lepiej jest wybrać taki termin spłaty, który będzie wystarczający do zorganizowania środków na pokrycie zobowiązania.

×