12.02.2020

Weekend z adrenaliną. Pomysły i inspiracje

Marzysz o tym, aby choć na chwilę odciąć się od codzienności i poczuć dreszczyk emocji? Weekend to idealny moment na to, aby pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i zapomnieć o obowiązkach. Jak zaplanować weekendowy aktywny wypoczynek z adrenaliną? Oto kilka pomysłów, które warto rozważyć.

Escape weekend

Escape roomy cieszą się rosnącą popularnością na całym świecie. W Polsce tego rodzaju rozrywkę można spotkać niemal w każdym większym mieście. Jeśli chcielibyśmy na własnej skórze poczuć strach i grozę rodem z thrillerów, zorganizowanie wypadu do kilku escape roomów będzie świetnym sposobem na dostarczenie sobie sporej dawki emocji. 

Zabawa w escape roomie polega na tym, że grupa osób zostaje wprowadzona do pomieszczenia, z którego będzie się musiała wydostać. Ma na to określoną ilość czasu (60 lub 90 minut). Aby znaleźć drogę ucieczki, trzeba jednak nieco wysilić swój umysł, gdyż rozwiązania siłowe się tu nie sprawdzają. Organizatorzy dbają o to, aby szczęśliwe wyjście było możliwe po rozwiązaniu szeregu zagadek, do których potrzeba kooperacji całej grupy. 

Klimat panujący w escape roomie przypomina ten znany z horrorów, więc oprócz presji czasu doświadczamy również prawdziwego strachu. Koszt wizyty w escape roomie to ok. 120-250zł za wejście całej grupy. Jeśli więc chcielibyśmy w weekend zaliczyć 4 takie atrakcje, musimy przygotować się na wydatek rzędu 500-1000zł.

Wycieczka do parku rozrywki

Współczesne parki rozrywki robią ogromne wrażenie. Liczba atrakcji oraz pomysłowych rozwiązań, które zapewniają świetną zabawę na cały dzień przyciąga rzesze turystów przez cały sezon. Najlepsze tego rodzaju parki rozrywki w Europie to Disneyland w Paryżu, Europa Park w niemieckim Rust, De Efteling w Holandii, Tivoli Gardens oraz Legoland Billund w Danii, Port Aventura w Hiszpanii, Liseberg w Szwecji, Gardaland we Włoszech, Legoland Windsor w Wielkiej Brytanii, Wiener Prater w Austrii. 

W parku rozrywki możemy liczyć na zabawę na zjeżdżalniach, karuzelach, rollercoasterach, a także na szereg wodnych atrakcji. Wybierając się do takiego parku rozrywki warto przygotować się na wiele godzin szalonej zabawy. Pomiędzy nimi możemy jednak odpocząć i posilić się w kawiarenkach czy barach. Większość parków rozrywki jest tak duża, że nie sposób skorzystać z każdej atrakcji w ciągu jednego dnia, więc rozłożenie zabawy na weekend pozwoli nam skorzystać z pełnej oferty miasteczka. 

Cena wejścia na cały dzień do takiego parku rozrywki to średnio 200zł, więc bilet na dwa dni będzie nas kosztował 400zł od osoby. Do tego będziemy musieli doliczyć jeszcze koszt dojazdu oraz noclegu, co może zamknąć się w kwocie ok. 1000-1500zł.

Weekend z lotu ptaka

Kolejną propozycją na spędzenie weekendu z adrenaliną jest zorganizowanie atrakcji w powietrzu: skok ze spadochronem w tandemie, lot balonem, a może lot paralotnią? Tego rodzaju atrakcje z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci, a dla wielu osób będą największym przeżyciem, z jakim kiedykolwiek mieli do czynienia. Atrakcje w powietrzu organizowane są w wielu polskich miastach, więc z powodzeniem znajdziemy ośrodek, który ma je w swojej ofercie niedaleko naszego miejsca zamieszkania. 

Wśród powietrznych rozrywek znajdziemy również te bardziej ekstremalne, jak dream jump, czyli skok na linach asekuracyjnych o długim, swobodnym locie, bungee jump czy lot szybowcem.

Jeśli jednak obawiamy się zbyt mocnych wrażeń na otwartej przestrzeni nieba, alternatywą może być lot w tunelu aerodynamicznym, czyli kabinie, w której panują warunki takie jak w podczas rzeczywistego spadania z wysokości. 

Za taką rozrywkę w powietrzu z solidną dawką adrenaliny zapłacimy od 400 do ponad 1000zł w zależności od formy atrakcji oraz lokalizacji, natomiast wrażenia, jakie dzięki temu przeżyjemy, będą bezcenne. 

Niezapomniane wrażenia są zawsze w cenie

Weekend z adrenaliną może okazać się dość kosztowną inwestycją, której sfinansowanie może wymagać znalezienia dodatkowych środków. W takiej sytuacji warto rozważyć pożyczenie pieniędzy na krótki termin w kwocie, która wystarczy nam na realizację tego weekendowego szaleństwa. Pożyczka 500zł, 1000zł czy 1.500zł w Creditstar.pl dostępna jest teraz dla nowych klientów na okres od 5 do 30 dni. Dzięki prostym formalnościom i sprawnej weryfikacji wniosku pieniądze szybko znajdą się na naszym koncie.

Każdy, kto uwielbia adrenalinę, nie oprze się takiej weekendowej przygodzie. Możliwości przeżycia kilku dni z dreszczykiem jest naprawdę wiele, a w poszukiwaniu idealnej rozrywki ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.