27.10.2019

Szybka pożyczka na święta. Zaplanuj ją z głową

Święta to okres wzmożonych wydatków, które często mogą przerosnąć nasze możliwości finansowe. Każdemu z nas zależy przecież na tym, aby wieczerza wigilijna oraz kolejne dwa dni świąteczne były perfekcyjnie dopracowane. Rozwiązaniem na chwilowy brak środków na organizację idealnych świąt rodzinnych może okazać się szybka pożyczka na święta. Sprawdź, jak skorzystać z niej z głową oraz jak wyliczyć świąteczny budżet.

Przygotuj listę wydatków świątecznych

Przede wszystkim nie działaj chaotycznie. Dobrze przygotowany plan uwzględniający wszystkie wydatki zarówno na przygotowanie wieczerzy, jak i zakup prezentów to podstawa dobrej organizacji świąt. Zacznij więc od przygotowania listy zakupów spożywczych. Dobrym pomysłem będzie przygotowanie sobie wszystkich przepisów, z których chcesz skorzystać. Następnie utwórz dokument excel i wpisuj w nim po kolei wszystkie składniki, które się w nich pojawiły. W kolumnie obok, używając funkcji sumy, dopisuj wagę oraz ilość, która pojawia się w poszczególnych przepisach. W ten sposób będziesz mieć dokładne wyliczenie, ile danego produktu musisz kupić. 

Pamiętaj, aby zaplanować menu nie tylko na wieczerzę wigilijną, ale również na pierwszy i drugi dzień świąt.  Nie zapomnij również o zakupie napojów.

Masz już gotową listę zakupów spożywczych. W kolejnym kroku utwórz następną kolumnę i wpisz w niej cenę danego produktu biorąc pod uwagę ilość, jaka znajduje się w sąsiedniej sekcji. Ceny większości produktów pewnie masz w głowie, natomiast pozostałe sprawdź na przykład w internecie lub przy okazji robienia zakupów w sklepie. Gdy kolumna zostanie zapełniona, zsumuj całość i w ten sposób dowiesz się, ile pieniędzy na święta będziesz potrzebować, aby przygotować pożywienie. 

Przed tobą kolejne wyzwanie, a mianowicie – lista prezentów. Dla jednych przyjemność, dla innych prawdziwa zmora. Wybór prezentów gwiazdkowych dla gości, zwłaszcza przy ograniczonym budżecie, nie jest łatwym zadaniem. Warto jednak podjąć się tego z wyprzedzeniem, aby uniknąć nerwów, stresu i kupowania przypadkowych upominków na ostatnią chwilę. 

Przygotuj listę wszystkich zaproszonych gości, a następnie dopisz przy ich imionach propozycje prezentów wraz z szacunkową ceną, np. Antek – słuchawki do 200 zł. Dzięki temu będziesz wiedzieć, ile będą kosztować cię upominki i tym samym zweryfikujesz, czy zgromadzone pieniądze na święta wystarczą na sfinansowanie wszystkich bożonarodzeniowych wydatków. 

Skąd wziąć pieniądze na święta

Zaskoczyła Cię lista świątecznych wydatków? Tylko bez paniki. Zastanów się, ile pieniędzy możesz realnie odłożyć do świąt oraz z jakich wydatków możesz ewentualnie zrezygnować. Być może ciocia, która przyjeżdża na święta, jest mistrzynią w pieczeniu makowca? Skontaktuj się z nią i zapytaj, czy nie byłaby tak miła, aby uraczyć gości swoim wyjątkowym wypiekiem. Jeśli część wigilijnych potraw przyniosą twoi goście, lista zakupów może znacznie się uszczuplić.

Skąd jednak wziąć pieniądze na święta, jeśli mimo wsparcia rodziny suma wydatków jest przytłaczająca dla twojego domowego budżetu? Rozwiązaniem może okazać się szybka pożyczka na święta.

Jak wziąć szybką pożyczkę na święta?

Pożyczka świąteczna w kwocie kilkuset złotych pozwoli zrealizować twój bożonarodzeniowy plan bez rezygnacji z ulubionych dań czy ograniczania wydatków na prezenty i w ostateczności kupowania tańszych, lecz nie do końca trafionych podarunków. W Creditstar.pl możesz wygodnie wnioskować  o pożyczkę przez internet w kwocie 200zł, 500zł i więcej. Pamiętaj, aby wybrać termin spłaty zobowiązania, z którego będziesz w stanie się wywiązać. Dobrze też przemyśl kwotę, którą chcesz pożyczyć. Unikaj pokusy zaciągania pożyczki na wyższą kwotę niż potrzebujesz.

Szybka pożyczka na święta nie tylko pozwoli ci przygotować święta, które będą okazją do tego, aby spędzić wyjątkowy czas w gronie najbliższych, ale również ograniczy stres związany z przygotowaniami i nieustannym sprawdzaniem zasobności portfela.