27.08.2019

Skąd wziąć pieniądze? Pomysły na szybkie zdobycie pieniędzy

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, gdy nieprzewidziany wydatek zmusi nas do poszukiwania dodatkowego finansowania. Najczęściej w takich sytuacjach sięgamy po nasze rezerwy zgromadzone na lokacie czy koncie oszczędnościowym lub pożyczamy pewną kwotę od rodziny lub przyjaciół. Co jednak w sytuacji, gdy jesteśmy zdani na siebie? Dowiedz się, skąd szybko wziąć pieniądze.

Jak zdobyć pieniądze? Szukaj dodatkowego zatrudnienia

Jeśli jesteśmy zatrudnieni na etacie, a mimo to zabrakło nam pieniędzy z powodu nieoczekiwanego wydatku, sposobem na uzyskanie dodatkowych środków jest poszukanie pracy dorywczej, którą możemy wykonywać po godzinach regularnej pracy lub w czasie weekendu. Oto kilka pomysłów:

Opieka nad dzieckiem

Dodatkowa praca jako niania to dobre rozwiązanie dla osób, które mogą pochwalić się doświadczeniem w opiece nad dziećmi i mają ku temu odpowiednie predyspozycje. Wielu rodziców poszukuje opieki nad swoimi dziećmi w godzinach popołudniowych lub wieczornych, zatem do doskonała okazja do tego, aby po pracy zarobić dodatkowe pieniądze. W poszukiwaniu tego rodzaju zleceń warto dołączyć do grup na portalach społecznościowych, gdzie rodzice często publikują tego rodzaju ogłoszenia. Stawka godzinowa za taką opiekę może wahać się od 25 do 50 zł.

Korepetycje

To z kolei świetne rozwiązanie na dodatkowy zarobek dla osób, które mają zacięcie pedagogiczne i jednocześnie mają wiedzę z zakresu konkretnej dziedziny, jak matematyka, język polski, fizyka, chemia czy język obcy. Korepetycji można udzielać zarówno dzieciom w wieku szkolnym, jak i licealistom czy studentom. Godzina korepetycji, w zależności od przedmiotu oraz poziomu, może kosztować od 35 do nawet 100 zł.

Copywriting

Osoby, które mogą pochwalić się lekkim piórem, a do tego mają w małym palcu zasady gramatyki i ortografii, mogą dorobić do pensji pisząc teksty na zlecenie. W internecie funkcjonują dedykowane platformy, na których można się zarejestrować, by mieć dostęp do tego rodzaju zleceń. Zaletą tego rodzaju zajęcia jest brak sztywno ustalonych godzin pracy. Platformy są dostępne online przez całą dobę, zatem w dowolnym momencie możemy przeszukać aktualne zlecenia. Poświęcając codziennie 2 godziny na pisanie możemy zarobić miesięcznie nawet 1.000 zł.

Sprzedaż na aukcjach internetowych

To świetny sposób nie tylko na dodatkowy zarobek, ale również na pozbycie się niepotrzebnych rzeczy. Przez internet możemy sprzedać ciuchy, których więcej już nie założymy czy gadżety, których już nie używamy. Jeśli mamy dzieci, to z pewnością znajdziemy sporo niepotrzebnych rzeczy, które możemy sprzedać. Za małe ubranka czy buciki, wózek, wanienka dla niemowlaka czy zabawki na pewno znajdą chętnych, a my dzięki temu zasilimy swój budżet pewną sumą pieniędzy.

Prace online

Wiele firm korzysta ze wsparcia freelancerów w zakresie wprowadzania danych do systemu czy innych stosunkowo prostych, lecz czasochłonnych czynności. Pomocy takiej często poszukują właściciele sklepów internetowych, w których konieczne jest manualne wprowadzanie produktów do bazy. Może to być świetna okazja na zarobek bez wychodzenia z domu. Pracę możemy bowiem wykonać w 100% online. Zajęcie takie może nam dać dodatkowe kilkaset złotych w miesiącu.

Gdy pieniądze potrzebne są natychmiast…

Zdarzają się jednak sytuacje, gdy pieniędzy potrzebujemy pilnie, a czekanie na wypłacenie wynagrodzenia za dodatkową pracę nie wchodzi w grę. Gdy liczy się czas, rozwiązaniem może okazać się szybka pożyczka przez internet. Wystarczy wypełnić prosty formularz, w którym określimy kwotę oraz interesujący nas termin spłaty, a po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze zostaną przekazane na nasze konto nawet tego samego dnia. Decydując się na takie rozwiązanie pamiętajmy jednak o terminowej spłacie zadłużenia. Dzięki temu unikniemy dodatkowych kosztów związanych z odsetkami karnymi.

Wystarczy wypełnić prosty formularz, w którym określimy kwotę oraz interesujący nas termin spłaty, a po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze zostaną przekazane na nasze konto nawet tego samego dnia. Decydując się na takie rozwiązanie pamiętajmy jednak o terminowej spłacie zadłużenia. Dzięki temu unikniemy dodatkowych kosztów związanych z odsetkami karnymi.

Jak szybko zdobyć pieniądze? Jak widać nie jest to takie trudne. Wystarczy jedynie odrobina chęci i organizacji, aby zarobić dodatkową kwotę, która pozwoli nam sfinansować nieprzewidziane wydatki.