01.10.2019

Pożyczka pozabankowa, jakie są jej zalety?

W życiu zdarzają się różne sytuacje losowe. Niektóre są radosne, niektóre wręcz przeciwnie – potrafią generować dużo stresu. Z takimi zdarzeniami losowymi często wiążą się niespodziewane wydatki. Jeśli nie masz odpowiedniej sumy lub nie chcesz korzystać ze zgromadzonych oszczędności, to dobrym rozwiązaniem będzie pożyczka pozabankowa. Sprawdź, co to jest!

Co to jest pożyczka pozabankowa?

Pożyczka pozabankowa to wygodny sposób na to, aby pożyczyć pieniądze od uprawnionej do tego celu instytucji finansowej. Procedura jej uzyskania jest maksymalnie uproszczona i nie wymaga kompletowania pokaźnego stosu dokumentów. Całość może zamknąć się nawet w czasie do 15 minut, wszystko jednak jest zależne od indywidualnej sytuacji każdego klienta.

Kto może ubiegać się o taką pożyczkę?

W serwisie Creditstar.pl szanujemy naszych klientów i rozpatrujemy wszystkie wnioski. Warunkami minimum, które powinny być spełnione, abyśmy mogli rozpatrywać wniosek o pożyczkę pozabankową, są:

  • odpowiedni wiek – ukończone 18 lat,
  • stałe dochody,
  • ważny dowód osobisty,
  • własny numer telefonu komórkowego,
  • pomyślne przejście procedury kontroli wiarygodności kredytowej w Creditstar.

W trakcie procedury składania wniosku ważne jest to, aby podawać tylko prawdziwe dane. W przypadku podania nieprawdziwych informacji, pożyczka nie zostanie udzielona.

Jaka jest kwota pierwszej pożyczki i kiedy można się o nią ubiegać?

Przez wzgląd na procedury bezpieczeństwa, które panują w serwisie Creditstar.pl, pierwsza pożyczka pozabankowa dla nowego użytkownika to maksymalnie 1500 zł, natomiast kolejne mogą być wyższe, maksymalnie do kwoty 5000 zł. Jednym z warunków do pozytywnego przejścia procedury pożyczki, jest ukończenie weryfikacji tożsamości użytkownika. Osoba, która ubiega się o otrzymanie pożyczki pozabankowej, wpłaca 0,01 zł na konto bankowe Creditstar.pl lub dokonuje weryfikacji online. Wniosek o pożyczkę możesz składać o każdej porze, ale nasi specjaliści z działu obsługi klienta rozpatrzą go w godzinach swojej pracy. 

Składasz wniosek po raz pierwszy? Przekonaj się, że to proste!

Nowi klienci serwisu Creditstar.pl mogą starać się o pierwszą pożyczkę pozabankową w bardzo prosty sposób. Procedura nie zajmuje dużo czasu, a składają się na nią:

  • Wybór kwoty pożyczki (do wysokości 1500 zł) oraz wybór okresu spłaty (od 5 dni do 30 dni).
  • Rejestracja konta użytkownika, w której skład wchodzi podanie danych osobowych, niezbędnych do rozpatrzenia wniosku o pożyczkę pozabankową. 
  • Przejście procedury wypłacalności i weryfikacji tożsamości. 
  • Przekazanie wypełnionego wniosku do dalszego rozpatrzenia.

Każdy wniosek traktowany jest indywidualnie przez specjalistów z działu obsługi klienta. 

Na co możesz przeznaczyć pożyczkę pozabankową?

Sytuacja z pożyczkami pozabankowymi jest znacznie prostsza, niż w przypadku kredytów udzielanych przez banki. Przy niektórych rodzajach kredytów bank ustala wcześniej, na co może być przeznaczona dana kwota i nie możesz tego zmienić. Jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe, to nie ma takiego ograniczenia. Gospodarujesz kwotą pożyczki wedle swoich potrzeb.