19.03.2021

Porady treningowe: jak utrzymać swoje zdrowie podczas okresu obostrzeń i izolacji

Entuzjaści swojej kondycji! Założę się, że ciężko pracowaliście także w 2021 nad osiągnięciem swojej letniej sylwetki z myślą o miesiącach takich jak czerwiec czy lipiec.

A może dopiero zaczęliście odnajdywać swój rytm i stopniowo nadawaliście tempo osiąganiu swoich codziennych celów ku lepszemu zdrowiu. Niestety, ze względu na czasowe zamknięcie siłowni można stracić motywację i nastrój. Jednak tutaj podzielimy się kilkoma wskazówkami na temat różnych sposobów utrzymania swojej aktywności bez przepłacania.

YouTube

YouTube


YouTube jest doskonałym źródłem wszystkich rodzajów treści. Od jogi, intensywnych treningów interwałowych, aż do prostych i podstawowych ćwiczeń. Gdy mamy za sobą rok pandemii, na portalu zdążyło pojawić się wiele różnych domowych ćwiczeń fitness i treningów za darmo. Oto nasze rekomendacje.

Joga

20-minutowe rozciąganie całego ciała / joga (oryg. ang. tytuł: „20 min Full Body Stretch/Yoga”)
Autor(ka): MadFit
Świetne dla całego ciała, wspaniały sposób na zmniejszenie napięcia i stresu w organizmie. Filmik jest w języku angielskim, ale dzięki łatwym instrukcjom i przewodnikowi naśladowanie powinno być stosunkowo proste.

Intensywny trening interwałowy

Istnieje szeroki wachlarz wyboru, ale jeśli cenisz sobie czas, to spróbuj 10-minutowych intensywnych treningów interwałowych (ang. „HIIT”), które znacząco zwiększą wysiłek mięśnia sercowego. Spróbuj tych poniżej:
Szybki 10-minutowy trening
Intensywny trening cardio – zalecamy przeskoczenie do 2:30 minuty, aby uniknąć wstępu do filmu.
Dla tych, którzy szukają treningu całego ciała i pełnego „wycisku” – ten z pewnością podniesie tętno: 25-minutowy trening cardio i okolic kręgosłupa z Zanną va Dijk (oryg. ang. tytuł: „25 min Cardio & Core workout with Zanna va Dijk”).

Aplikacje fitness

Aplikacje fitness


Aplikacje fitness są świetne, ponieważ łączą w sobie przekazywaną treść i możliwość śledzenia ruchów. Ponadto niektóre aplikacje zapewniają informacje o odpowiednich wartościach odżywczych, jednak niewiele jest takich, które zapewniałyby wszystkie wcześniej wymienione funkcje i jednocześnie były bezpłatne. Niemniej, jeśli preferujesz rutynę i szukasz planu na osiągnięcie swoich celów, to aplikacja fitness jest właśnie dla Ciebie.
Poniżej znajdują się nasze polecane aplikacje fitness.
 
7 Minute Workout
Chcesz coś szybkiego, aby pasowało do Twojego zabieganego trybu życia? Zatem ta darmowa aplikacja jest tym, czego potrzebujesz. Ma wszystko, co niezbędne do szybkiego rozpoczęcia ćwiczeń. Nie wymaga sprzętu i jest darmowa.
Tyron
Jest to nowa aplikacja fitness nadal w fazie testów, lecz sprawia wrażenie dobrze się zapowiadającej. W przeciwieństwie do innych ta aplikacja instruuje Cię i używa przedniego aparatu urządzenia, aby nagrywać postępy podczas treningu.
Obecnie tylko na system iOS.
ClassPass
Ta aplikacja pozwala na słuchanie lub streaming wideo treningów. Podążaj za tym, co czujesz, że jest najlepsze dla Ciebie, i zacznij ćwiczenia! Jeśli chcesz, możesz wykupić miesięczny plan, zobaczyć dostępne zajęcia, ćwiczyć jogę, a nawet dołączyć do grupy.
Sklep z aplikacjami zapewnia pełną gamę wyboru. Przekonaj się osobiście, co przypadnie Ci do gustu, i utrzymuj formę!

Inne możliwości

Inne możliwości

 
Sprawdzą się, jeśli szukasz długoterminowej inwestycji i chcesz powoli rezygnować z siłowni, a następnie powoli nabywać potrzebny sprzęt z Allegro, lub innych wiarygodnych źródeł pod względem sprzętu fitness. Zastanów się, co chcesz osiągnąć ze swoim ciałem, i kupuj odpowiednie elementy. 
Najlepszy pakiet startowy jest następujący:

  • Mata do jogi
  • Guma oporowa do ćwiczeń
  • Hantle między 5 kg a 10 kg
  • Piłka lekarska
  • Skakanka

To w sumie wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, aby utrzymać fantastyczną sylwetkę oraz ogólne zdrowie.
 
Dla tych, którzy lubią „głębokie wody”, Rogue oferuje szeroką gamę wszelkiego rodzaju sprzętu z możliwością wysłania prosto pod Twoje drzwi. Od sztangi do ergometrów, aż do platform do skoków, girii itp.
Koszty mogą być początkowo wysokie, ale Creditstar to świetny sposób na sfinansowanie Twoich potrzeb, jeśli zajdzie taka potrzeba. Staniesz się właścicielem swojego sprzętu i już na zawsze uwolnisz się od obaw, że nie zdążysz na kolejny trening. Trenuj, kiedy chcesz, i wracaj do wygodnej pracy w domu.


Wszystkie sposoby mają swój cel lub plan. Prześledź swoje osiągnięcia i pamiętaj, aby nie wyznaczać dat końcowych. To jest styl życia, rób to, aby się nim cieszyć, a rezultat zawsze się pojawi.
Owocnych treningów!