18.12.2019

Nie mam pieniędzy na życie. Co zrobić?

Brak środków na koncie lub konieczność sfinansowania nieplanowanego wydatku – taka sytuacja może przytrafić się każdemu. Czasami może zwyczajnie zabraknąć pieniędzy na życie, co jest wyjątkowo niekomfortową i stresującą sytuacją. Jeśli pożyczenie pieniędzy od rodziny bądź przyjaciół nie wchodzi w grę, trzeba szukać innych sposobów na ich zdobycie. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia, gdyż istnieje wiele sposobów na to, aby uzyskać dodatkowe środki, dzięki czemu możemy skutecznie załatać chwilową dziurę budżetową.

Praca dorywcza od zaraz

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, czy mamy możliwość podjęcia dodatkowego, płatnego zajęcia, dzięki któremu będziemy w stanie zdobyć środki niezbędne do życia. Przejrzyjmy lokalne ogłoszenia, gdzie często można trafić na oferty szybkich zleceń od zaraz. Wśród najbardziej popularnych znajdziemy:

 • Opiekę nad dzieckiem lub osoba starszą,
 • Wykonanie drobnych prac domowych,
 • Praca jako barman, kelner lub hostessa na promocji,
 • Wykładanie towaru w sklepie,
 • Pisanie tekstów na zamówienie,
 • Przewożenie osób,
 • Prowadzenie zajęć fitness,
 • Sprzątanie,
 • Wyprowadzanie psów,
 • Korepetycje,
 • Call center,
 • Statystowanie,
 • Testowanie oprogramowania.

Wybór zajęcia zależeć będzie nie tylko od dostępności danej pracy w naszej lokalizacji (lub w niektórych przypadkach, w internecie), ale także od naszych predyspozycji oraz umiejętności. Do wielu z nich będą potrzebne tylko dobre chęci oraz samodyscyplina. W niektórych przypadkach przyda się doświadczenie oraz wiedza.

Na dodatkowej pracy można zarobić miesięcznie od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. To zatem doskonały zastrzyk gotówki, dzięki któremu możemy poradzić sobie z nieplanowanymi wydatkami.

Pożyczka na dowód od zaraz

Jeśli nasza sytuacja finansowa jest na tyle skomplikowana, że nawet dodatkowa praca nie będzie w stanie zapewnić nam szybkich pieniędzy, rozwiązaniem może być pożyczka na dowód bez zaświadczeń. W przeciwieństwie do pożyczek bankowych oferta pożyczki na dowód wiąże się z dużo prostszą i mniej czasochłonną procedurą.  

W internecie można znaleźć wiele ofert szybkich pożyczek, które określane są w różny sposób: pożyczka na dowód bez zaświadczeń, pożyczka od ręki czy chwilówka na dowód. Produkty te oferowane są przez firmy pożyczkowe, które stawiają sobie za cel zrealizować dla klienta usługę pożyczki w możliwie jak najszybszym czasie i bez zbędnych formalności, co okazuje się dużo bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem w porównaniu do pożyczek bankowych, gdy liczy się czas. 

Oczywiście należy pamiętać, że sam dowód to nie wszystko, aby uzyskać pożyczkę. Należy bowiem wypełnić wniosek, na podstawie którego zostanie zweryfikowana nasza wiarygodność. Do tego konieczne jest posiadanie konta bankowego zarejestrowanego na własne dane, a także aktywnego numeru komórkowego.

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń jest w większości przypadków dużo łatwiej dostępna niż pożyczka bankowa, która wymaga spełnienia bardziej restrykcyjnych wymogów oraz dostarczenia dokumentów potwierdzających naszą wypłacalność, jednak należy liczyć się z tym, że firma pożyczkowa sprawdza nas pod kątem wiarygodności, by mieć pewność, że nie będziemy mieć problemów ze spłatą zobowiązania.

Nie mam pieniędzy na życie – taka sytuacja może spotkać każdego z nas, z różnych, często niezależnych od nas powodów. Szybkie i zorganizowane działanie, wsparcie w postaci dodatkowej pracy czy niewielka pożyczka na dowód może być rozwiązaniem chwilowego braku środków na koncie.