01.10.2019

Mała pożyczka na drobne wydatki jesienią

Za oknami widać piękne, różnokolorowe liście, a dni stają się coraz krótsze. Oznacza to, że jesień zbliża się już dużymi krokami. Ta pora roku wiąże się z czynnościami, które powtarzamy praktycznie co roku, bowiem pomagają nam przygotować się na okres jesienno-zimowy! Sprawdź, o czym warto pamiętać jesienią.

Jesienna garderoba potrzebuje odświeżenia

Jesień to czas, w którym szykujemy się na przyjście chłodniejszych i krótszych dni. Sprawdzamy zatem, czy nie potrzeba nam ciepłych swetrów, nowego płaszcza czy butów. Zazwyczaj okazuje się, że trzeba wymienić lub dokupić któryś z tych elementów. Planując jesienną wymianę garderoby możesz wspomóc się niewielką pożyczką, która zasili Twój portfel w odpowiednim dla Ciebie momencie. Dbając o dobre gospodarowanie finansami, staraj się kupować ubrania na wyprzedażach w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Wielkie sprzątanie w domu i na ogrodzie

Po wakacyjnych urlopach przychodzi czas, w którym często bierzemy się za robienie porządków w domu i na ogrodzie. Jesień sprzyja określonemu rodzajowi aktywności na tym polu i najczęściej zabieramy się do:

  • gruntownego uporządkowania kuchni, łazienki, pomieszczeń użytkowych i gospodarczych,
  • wyrzucamy lub oddajemy niepotrzebne przedmioty z domu, 
  • przygotowujemy roślinność na ogrodzie do okresu zimowego (okrywamy krzewy, grabimy liście, sadzimy cebulki kwiatów, które będą miały zakwitnąć na wiosnę),
  • robimy dekoracje, np. wieńce z suszek i gałęzi.

Wszystko to łączy się z naturalnym rytmem natury, która również szykuje się do spokojnego odpoczynku i regeneracyjnego snu.

Pełna spiżarnia na zimę

Schyłek lata i początek jesieni wiąże się również z intensywnym przygotowywaniem spiżarni na miesiące, w których nie będziemy mieć dostępu do świeżych warzyw i owoców. Kto bowiem nie lubi w środku zimy otworzyć słoik z powidłami śliwkowymi lub zawekowany, aromatyczny przecier pomidorowy! Żeby jednak mieć pod dostatkiem przetworów, należy już późnym latem i jesienią dobrze zadbać o swoją spiżarnię.

Jesienią na kursy językowe

Wrzesień i październik to miesiące, w których najczęściej podejmujemy decyzje o zapisaniu się do szkół językowych i na kursy językowe. Być może ma to związek z tym, że jesień bardzo mocno kojarzy nam się z rozpoczynaniem nauki, nawet mimo tego, że uczniami czy studentami nie jesteśmy już od jakiegoś czasu. 

Sport na zdrowie!

Druga połowa roku, to ostatni dzwonek na to, aby sfinalizować postanowienia noworoczne ze stycznia. Jesienią naprawdę nie ma już czasu do stracenia i, o ile wakacje mogły być czasem luzu i rozprężenia, tak okres jesienny powinien być dobrą motywacją, aby zrealizować upragnione cele z początku roku. Wizja zbliżającego się stycznia zazwyczaj działa bardzo dobrze i korzystnie wpływa na unormowanie harmonogramu sportowca. Jeśli brakuje Ci partnera do uprawiania sportu, rasowy pies lubiący ruch będzie idealnym kompanem i dużą determinacją.

Wyposażamy dzieci do szkoły

Dla rodzin z dziećmi, jesień to czas, w którym bardzo często trzeba uzupełnić elementy dziecięcej garderoby i przygotować dziecko na nowy sezon szkolny. O ile ubrania można dokupować systematycznie przez kolejne jesienne miesiące, o tyle wyposażenie do szkoły raczej nie może poczekać. W takim przypadku warto wesprzeć się niewielką pożyczką, która pozwoli na zakup niezbędnika szkolnego. Nowi klienci serwisu Creditstar.pl mogą starać się o pożyczkę w kwocie do 1500 zł. Kolejne pożyczki możesz brać na wyższe sumy, nawet do kwoty 5000 zł! Warto skorzystać z takiego udogodnienia, należy również pamiętać o terminowym spłacaniu pożyczki.