12.11.2019

Jak przeżyć do końca miesiąca

Brak pieniędzy na koncie to sytuacja dość niekomfortowa, zwłaszcza, jeśli do najbliższej wypłaty pozostało jeszcze trochę czasu. Nie musisz jednak od razu wpadać w panikę. Na pewno istnieją sposoby na to, aby przeżyć do wypłaty zaspokajając swoje podstawowe potrzeby. Oto kilka pomysłów na brak pieniędzy przed wypłatą.

Przelicz oszczędności

W pierwszej kolejności sprawdź, ile faktycznie pieniędzy posiadasz. Liczą się wszelkie “drobniaki” pochowane po kieszeniach, torebkach, w słoiczkach, gdzie odkładasz resztę. Te, pozornie niewielkie, sumy mogą w sumie dać całkiem pokaźną kwotę, która pozwoli na zrobienie zakupów na kilka dni. Następnie zastanów się, czy ktoś z rodziny lub znajomych nie pożyczał od Ciebie pieniędzy i powinien już je zwrócić. Jeśli tak, nie wahaj się skontaktować z daną osobą i poprosić o zwrot pożyczonej sumy. To nic wstydliwego, przecież to są twoje pieniądze, a ty jesteś teraz w potrzebie.

Zaplanuj wydatki

W kolejnym kroku zastanów się, jakie wydatki musisz ponieść obligatoryjnie, czyli z których nie możesz zrezygnować. Może to być wykupienie recepty, opłacenie środka transportu do pracy oraz inne koszty, do których jesteś zobowiązany. Zsumuj je i odejmij od kwoty, którą udało Ci się nazbierać. To, co zostało, powinno wystarczyć Ci do dnia wypłaty.

Gdy już będziesz wiedzieć, jaką kwotą pieniędzy dysponujesz do końca miesiąca, pora na wyliczenie, ile możesz wydać dziennie. Wykonaj prostą matematykę: podziel kwotę przez liczbę dni pozostałych do dnia wypłaty. W ten sposób dowiesz się, ile średnio pieniędzy masz do dyspozycji. Oczywiście musisz pamiętać, że jednego dnia możesz wydać na przykład trzykrotność wyliczonego dziennego limitu, lecz zrobione zakupy powinny wówczas wystarczyć na 3 dni.

Zbyt mało pieniędzy do wypłaty – co zrobić?

Może się jednak okazać, że pieniądze, które Ci zostały, zwyczajnie nie pozwolą Ci przeżyć do końca miesiąca. Co w  takiej sytuacji zrobić? Warto poszukać innych sposobów na to, aby zapewnić sobie podstawowe wyżywienie. I w tym zadaniu przyda się odrobina kreatywności. 

Przegląd szafek kuchennych

Tym, co warto zrobić na samym początku, jest przejrzenie szafek kuchennych, lodówki i spiżarki, by sprawdzić, czy masz tam produkty, z których możesz przygotować posiłek. Może to być kilka ziemniaków, puszka fasoli, cebula czy kawałek sera żółtego, z których przygotujesz pyszną zapiekankę!  I w ten sposób jeden obiad masz już z głowy. A może znalazłeś resztkę mąki, w lodówce uchowało się 1 jajko i nieco mleka w kartonie? Zajrzyj jeszcze do spiżarki, bo być może czeka tam na Ciebie słoik domowego dżemu. Z produktów tych przyrządzić smaczne naleśniki. Postaraj się wykorzystać każdy produkt, który posiadasz. Sam się zdziwisz, jakie pyszne dania mogą Ci wyjść z takich “resztek”.

Dodatkowe zlecenia

Kolejnym sposobem na zasilenie swojego budżetu może być podjęcie się dodatkowych zleceń. Wiele osób szuka za pomocą portali ogłoszeniowych osób do pomocy przy prostych pracach, jak na przykład pomalowanie płotu czy opieka nad psem pod nieobecność właściciela. Często również firmy poszukują pracowników od zaraz do prac budowlanych, wykładania towaru w supermarkecie czy do promocji w sklepach. Wystarczy dobrze przejrzeć tego rodzaju ogłoszenia i natychmiast odezwać się do zleceniodawcy. Zazwyczaj takie prace wynagradzane są od ręki, a więc po wykonanym zadaniu.

Ekspresowa pożyczka

Oczywiście nie każdy ma możliwość wykonywania dodatkowych prac po godzinach lub zwyczajnie akurat w danym czasie nie ma odpowiednich zleceń. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być ekspresowa pożyczka przez internet w niewielkiej kwocie. 

W serwisie Creditstar.pl możesz pożyczyć nawet 100zł na okres od 5 dni do 3 miesięcy! Zaletą takiej pożyczki ekspresowej jest fakt, że po pozytywnym rozpatrzeniu twojego wniosku pieniądze przelewane są natychmiast, a więc zazwyczaj jeszcze tego samego dnia. Ekspresowa pożyczka online w Creditstar pozwoli więc na szybkie zasilenie budżetu oraz na spłatę rozłożoną w czasie. Pamiętaj tylko, aby spłacić zobowiązanie w terminie, dzięki czemu nie narazisz się na dodatkowe koszty.

Brak pieniędzy na koncie, gdy do wypłaty zostało jeszcze kilka dni może być bardzo stresujące, natomiast jeśli weźmiesz pod uwagę nasze wskazówki, na pewno świetnie poradzisz sobie z rozplanowaniem wydatków i uzyskaniem środków, aby zapewnić sobie komfort zaspokojenia wszystkich podstawowych potrzeb.