13.01.2022

Co przyniesie 2022 rok?

Rok 2022 wreszcie nadszedł i oczywiście wszyscy chcą wiedzieć, co się w nim wydarzy! Astrologowie przewidują, że ten rok będzie pełen nowych możliwości i optymizmu, w czym będzie znacznie różnił się od ostatnich kilku lat.


Zgodnie z chińskim horoskopem rok 2022 będzie rokiem Tygrysa, który tradycyjnie symbolizuje siłę, władzę i odwagę.
Amerykańska astrolog Susan Levitt twierdzi, że 2022 będzie rokiem znaczących zmian, innowacji, a także silnych emocji. Krótko mówiąc, w tym roku „pójdziemy na całość”. To rok, który wniesie nową energię w nasze życie zawodowe, przyjaźnie, finanse i wszystko, co z tym związane. Zgodnie z przewidywaniami Levitt, 2022 będzie szczególnie szczęśliwy dla osób urodzonych w roku Psa, Konia i Świni. Osobom spod tych znaków bardzo opłaci się podjęcie w 2022 roku ryzyka.

Prognozy globalne

Pod koniec 2021 r. Ipsos przeprowadził ankietę wśród 22 000 osób dorosłych z 33 krajów na całym świecie i zapytał o ich osobiste przewidywania na nowy rok. Mimo nadal żywionych obaw dotyczących środowiska naturalnego i rosnących cen, większość respondentów uważa, że w tym roku sytuacja się poprawi. Według Światowego Forum Ekonomicznego w 2022 roku należy optymistycznie patrzeć na trzy poniższe kwestie.

  • Społeczeństwo

Jeden na trzech respondentów uważa, że w 2022 roku społeczeństwa staną się bardziej tolerancyjne wobec siebie.  Ponadto 7 na 10 osób oczekuje, że centra miast znów się zaludnią wraz z powrotem pracowników do regularnej pracy w biurach.

  •  Ekonomia

61% badanych respondentów z całego świata przewiduje, że w 2022 roku gospodarka będzie silniejsza niż w 2021. Mimo, że większość osób oczekuje, że ceny będą rosły szybciej niż dochody, 42% osób uważa, że krach na giełdzie jest mało prawdopodobny.

  • Środowisko naturalne

Choć ludzie martwią się ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi, które może przynieść globalne ocieplenie klimatu, są bardziej optymistyczni co do gotowości ludzi do podjęcia działań. Ponadto około 45% respondentów spodziewa się, że w 2022 roku mniej osób wybierze podróże samolotem niż w 2019.

Najbardziej oczekiwane wydarzenia 2022 roku

Pomimo trwającej pandemii koronawirusa wszystko wskazuje na to, że 2022 rok będzie pełen pasjonujących wydarzeń w sporcie, nauce i rozrywce.

  • Sport

W roku 2022 odbędą się dwie wielkie imprezy sportowe: Zimowe Igrzyska Olimpijskie i Puchar Świata FIFA.
Zimowe Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się już w lutym i po raz pierwszy odbędą się w Chinach (Pekin). Oznacza to, że Beijing stanie się pierwszym miastem, które będzie gościć zarówno letnie, jak i zimowe igrzyska olimpijskie.
Tegoroczny Puchar Świata FIFA odbędzie się w listopadzie w Katarze. To pierwszy Puchar Świata FIFA w piłce nożnej, który zostanie rozegrany na Bliskim Wschodzie.

  • Kosmos

2022 wydaje się też być ważnym rokiem dla przemysłu kosmicznego. W ramach działań mających na celu wysłanie astronautów z powrotem na Księżyc w 2025 roku NASA planuje wystrzelić w tym roku dwie potężne rakiety. Ponadto SpaceX Elona Muska ma nadzieję umieścić na orbicie rakietę Starship nowej generacji.

  • Nowe filmy

Nowy rok oznacza mnóstwo nowych filmów, na które czekamy. Niektóre z największych filmowych hitów nadchodzącego roku to: Batman, Avatar 2, Downton Abbey, Mission: Impossible 7, Park Jurajski i Fantastyczne zwierzęta.
Nowy rok zawsze przynosi nowe inspiracje, odświeża nasze widzenie świata i sprawia, że oczekujemy nowych wyzwań. 2022 obiecuje nam wiele istotnych zmian, pozytywnych emocji i sporo ekscytujących wydarzeń!