08.06.2021

7 Najlepszych Celów Podróżniczych Tego Lata

Po ponad roku pandemii COVID-19 zdaje się, że zaczynamy dostrzegać światełko w tunelu. Wakacje się zbliżają i coraz więcej krajów ponownie się otwiera, a tym samym międzynarodowe podróże znów stają się dla nas osiągalne. Dla wielu z nas minęło dużo czasu od ostatniej wycieczki za granicę, dlatego relaksujące wczasy to coś, o czym naprawdę marzymy.


No i czy istnieje lepszy czas na podróże niż lato, kiedy niemal na całym świecie jest pogodnie? Mimo że jeszcze w pełni nie powróciliśmy do normalności, istnieje mnóstwo dostępnych opcji na bezpieczne wakacje.
Nie możesz się zdecydować, dokąd polecieć? Przedstawiamy 7 wspaniałych celów podróżniczych na lato, które z pewnością cię zainspirują.

Grecja

Grecja


Grecja jest słynna ze swoich zapierających dech widoków i licznych wysp. W maju kraj ten oficjalnie zainaugurował sezon turystyczny 2021 oraz ponownie otworzył plaże i muzea po roku restrykcji. Z racji, że Grecja wznowiła loty do wszystkich najważniejszych krajowych lotnisk, łatwo jest dostać się na jedną z niesamowitych greckich wysp, takich jak Korfu, Mykonos czy Santorini. Grecja jest otwarta na wszystkich turystów z certyfikatem szczepienia lub negatywnym testem PCR wykonanym nie później niż 72 godziny przed dotarciem do celu.

Chorwacja

Chorwacja


Historyczne miasta, krystalicznie czysta, błękitna woda i ciepłe letnie wieczory… Brzmi dobrze, prawda? Chorwacja to jedno z najpiękniejszych państw w Europie, przepełnione zachwycającymi wybrzeżami, wodospadami i kamiennymi miasteczkami. Jest to również miejsce, w którym możesz spędzić czas na łonie natury i samodzielnie podróżować. Wszystko to sprawia, że Chorwacja to idealny wybór na Twoją pierwszą wycieczkę od czasu pandemii COVID-19.

Islandia

Islandia


Islandia to kraj różnorodnych, niesamowitych krajobrazów, zaczynając od błękitnych lagun, przez gorące źródła, aż po wyboiste fiordy. Jest to idealne miejsce zarówno na krótki weekendowy wypad, jak i dłuższy pobyt. Populacja Islandii wynosi tylko 340,000 osób, dlatego mamy możliwość wybrania się tam bez prowadzenia interakcji z dużą liczbą ludzi. Podróżując do Islandii, każdy turysta musi posiadać certyfikat szczepienia lub negatywny test PCR.

Portugalia

Portugalia


Portugalia to jedno z najczęściej odwiedzanych państw Europy ze względu na przystępne koszty podróży, starożytną historię i, rzecz jasna, przepiękne plaże. Ten słoneczny kraj z malowniczymi miasteczkami i sielankowym klimatem ma w tym momencie jeden z najniższych wskaźników zakażeń wirusem w Europie. Udało się to dzięki całkowitemu lockdownowi przez okres 4 miesięcy. Wszyscy turyści podróżujący do Portugalii muszą przedstawić negatywny test PCR.

Gruzja

Gruzja


Szukasz ucieczki do krainy wina i przepysznego jedzenia? Lub jedynej w swoim rodzaju przygody na łonie natury? Gruzja Ci to zapewni. Lato to zdecydowanie najlepszy czas na odwiedzenie tego przyjaznego kraju, szczególnie jeśli planujesz dużo podróżować po górzystych regionach i zapierających dech w piersiach kanionach. Do Gruzji mogą wjechać obywatele każdego kraju po przedstawieniu dokumentu potwierdzającego szczepienie przeciwko COVID-19 jakimkolwiek preparatem.

Cypr

Cypr


Cypr to wyspa, która zdecydowanie powinna się znaleźć na Twojej liście podróżniczej. Zaczynając od archeologicznych ruin, przez pełne życia kurorty, a kończąc na przepysznej, tradycyjnej kuchni – ten zróżnicowany kraj ma zaoferowania wiele dla każdego. Najlepszym czasem na wygrzewanie się na cypryjskich plażach są suche i ciepłe miesiące letnie. Kraj ten przyjmuje teraz zaszczepionych podróżników i zniósł wymogi kwarantanny oraz testów na obecność koronawirusa dla wszystkich zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Tajlandia

Tajlandia


Chciałbyś wybrać się trochę dalej? Tajlandia to wspaniały kraj pełen przepysznego jedzenia, egzotycznej kultury i smacznych drinków. Niedawno rozpoczęto tam 4-etapowy plan przyjmowania turystów i znoszenia restrykcji. Od 1 lipca niektóre regiony Tajlandii zostaną otwarte dla zaszczepionych turystów bez wymogu kwarantanny.
Przed zarezerwowaniem wycieczki nie zapomnij o sprawdzeniu zasad i restrykcji obowiązujących w kraju Twojego przylotu. Dla bezpieczeństwa, zwróć uwagę na ostrzeżenia pojawiające się na stronach rządowych i stosuj środki bezpieczeństwa – takie jak noszenie maski ochronnej i zachowywanie dystansu społecznego.