26.03.2021

5 pomysłów na dodatkową pracę, którą możesz zacząć już dziś

Rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19 dotknęło prawie wszystkie kraje na świecie. Niemal każdy z nas doświadczył skutków finansowych wynikających z pandemii. Wielu z nas musiało dostosować się do nowego sposobu pracy, a niektórych z nas dotknęły nawet zwolnienia czy obniżka wynagrodzeń.


Świat zdecydowanie się zmienił, ale jest też wiele sektorów gospodarki, które wciąż się rozwijają. Jeśli więcej czasu przebywasz w domu lub po prostu masz trochę wolnego czasu, teraz może być idealny moment na rozpoczęcie dodatkowej pracy.

Czym jest praca dodatkowa? To po prostu każda czynność, którą wykonujesz poza pracą pełnoetatową, aby zwiększyć swoje zarobki. Jedną z największych korzyści płynących z pracy tego rodzaju jest oczywiście dodatkowy dochód. Pomoże Ci on spłacić długi, zaoszczędzić pieniądze na kosztowny zakup lub po prostu stworzyć własny fundusz oszczędnościowy. Ale to nie wszystko. Podjęcie pracy dodatkowej może być naprawdę świetną zabawą, może nauczyć nowych umiejętności, a nawet przekształcić się w coś poważniejszego.
Możesz już podjąć nowe wyzwanie? Zebraliśmy 5 najlepszych pomysłów na dodatkową pracę, którą możesz zacząć już dziś.

Zostań korepetytorem

Zostań korepetytorem


Od czasu wybuchu pandemii wiele dzieci musiało uczęszczać w zajęciach szkolnych przez Internet, pozostając w domu. Zajęcia interpersonalne i zeszyty zostały zastąpione rozmowami przez komunikator Zoom i prezentacjami w PowerPoincie. Dla wielu uczniów nauka zdalna stała się nową normalnością. Wszystko to stanowi duże obciążenie zarówno dla rodziców, jak i dla nauczycieli.
Dlatego właśnie teraz jest idealny czas, aby zostać korepetytorem online. Jeśli jest jakiś przedmiot, który dobrze znasz (na przykład matematyka, historia czy język obcy), dlaczego nie zacząć oferować wirtualnych zajęć? Godziny pracy są elastyczne i możesz ją wykonywać w zaciszu własnego domu. Jako korepetytor masz szansę dzielić się swoją wiedzą i jednocześnie zmieniać czyjeś życie. Czy jest lepszy sposób na zarabianie dodatkowych pieniędzy?

Dostarczaj jedzenie/artykuły spożywcze

Dostarczaj jedzenie


Wraz z rozprzestrzenianiem się wirusa popularność usług dostawy do domu wzrosła jeszcze bardziej. Istnieje wiele aplikacji, takich jak Wolt lub Bolt Food, w których po rejestracji możesz dostarczać żywność i artykuły spożywcze. Aplikacja wypłaca Ci wynagrodzenie, potrącając część z kosztów dostawy, albo wylicza Twoje zarobki na podstawie przejechanych kilometrów. Jedną z największych zalet bycia dostawcą jest to, że możesz wybrać własne godziny pracy. Nie musisz więc martwić się o planowanie swojego życia z uwzględnieniem dodatkowej pracy – pracuj, kiedy tylko chcesz. Chociaż dostawa jedzenia prawdopodobnie nie należy może do najlepiej opłacanych prac dodatkowych, to pozwala otrzymywać również napiwki, które znacznie zwiększą Twoje zarobki.

Zostań wirtualnym asystentem

Zostań wirtualnym asystentem


Jeśli jesteś osobą zorganizowaną, niezawodną i posiadasz świetne umiejętności komunikacyjne, możesz rozważyć zostanie wirtualnym asystentem. Przede wszystkim, kim jest wirtualny asystent? Jak sama nazwa wskazuje, jest to asystent, który pracuje wirtualnie z domu. Jest wiele firm i osób, które potrzebują pomocy w zarządzaniu swoim biznesem. W zależności od branży do zadań wirtualnego asystenta może należeć planowanie spotkań, zarządzanie kontami e-mail, publikowanie w mediach społecznościowych oraz prowadzenie badań. Jako wirtualny asystent możesz ułatwić komuś życie i pomóc w rozwoju firmy. Oferty pracy wirtualnych asystentów można znaleźć w serwisach internetowych takich jak Upwork, ale możesz też znaleźć klientów na własną rękę, kontaktując się z różnymi firmami.

Twórz i sprzedawaj ręcznie wykonywane towary

Twórz i sprzedawaj ręcznie wykonywane towary


Większość ludzi ma hobby, które jest ich pasją. Jeśli więc jesteś osobą kreatywną i uzdolnioną manualnie, to dlaczego nie zamienić swojej pasji w dodatkową działalność zarobkową. Niezależnie od tego, czy wykonujesz biżuterię, robisz na drutach, malujesz czy tworzysz coś innego – możesz łatwo zarobić dodatkowe pieniądze, sprzedając stworzone przez siebie przedmioty. Później możesz nawet spróbować przekształcić tę działalność w większe przedsięwzięcie lub po prostu kontynuować ją, aby zwiększyć swój dochód. To świetna praca dodatkowa, ponieważ pozwala mieć elastyczny harmonogram i jednocześnie robić coś, co naprawdę lubisz. Jeśli zakup niezbędnych narzędzi i sprzętu, to za duży wydatek dla Ciebie na początek, sprawdź dostępne opcje w serwisie Creditstar.

Zostań opiekunem zwierząt lub osobą wyprowadzającą psy

Zostań opiekunem zwierząt lub osobą wyprowadzającą psy


Jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt, to idealna praca dla Ciebie. W ostatnich latach wzrosła popularność usług opieki nad zwierzętami. Nawet w obecnym czasie jest wiele osób, które nie mogą pracować z domu i szukają kogoś, kto pod ich nieobecność zaopiekuje się ich zwierzakami. Jest to praca dodatkowa, którą może rozpocząć prawie każdy, ponieważ nie jest wymagane duże doświadczenie. Główne wymagania to odpowiedzialność i miłość do zwierząt. Poza tym możesz być swoim własnym szefem i zarabiać pieniądze, po prostu spędzając czas ze zwierzętami. Brzmi nieźle, prawda?


To tylko kilka przykładów spośród wielu sposobów na pracę dodatkową. Podejmując decyzję, zastanów się nad swoimi zainteresowaniami, umiejętnościami i ilością posiadanego czasu. Na pewno znajdziesz coś, co pasuje do Twojego stylu życia!