16.03.2022

5 europejskich miast, które warto odwiedzić tej wiosny

Wiosna jest tuż za rogiem! Słońce powoli przygrzewa, trawa staje się bardziej zielona, a kwiaty zaczynają kwitnąć. Dlatego właśnie ta pora roku to idealny czas na wycieczkę do miasta i odkrywanie najpiękniejszych miejsc w Europie. Wiosną nie ma takich tłumów, a i ceny są niższe niż latem.

Potrzebujesz inspiracji, dokąd się udać?

Zebraliśmy 5 spośród najlepszych europejskich miast, które warto odwiedzić tej wiosny.

Palermo, Włochy

Palermo, Włochy

Palermo leży na południu Włoch i jest stolicą wyspy – Sycylii. To idealne miejsce, jeśli szukasz słońca i witaminy D. Palermo to miasto o łagodnym klimacie, barwnym życiu ulicznym, wysokich palmach i barokowej architekturze. Pełno tam historii, pięknych widoków i niesamowitego stylu. Żadna wizyta na Sycylii nie jest kompletna bez zwiedzenia jednego z wielu kościołów, miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, rzeźb i rynków. Sycylia słynie z makaronów oraz pizzy, ale nie zapomnij zostawić trochę miejsca na typowe sycylijskie streetfood!

Amsterdam, Holandia

Amsterdam, Holandia

Stolicę Holandii uważa się za jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Wiosna to idealny czas na wizytę w Amsterdamie, ponieważ jest wtedy spokojniej i taniej w porównaniu z innymi porami roku. Amsterdam oferuje wiele atrakcji do wyboru: możesz odkrywać charakterystyczne wąskie uliczki, wybrać się na wycieczkę statkiem po jednym z wielu kanałów lub odwiedzić Muzeum Vincenta van Gogha. Warto też robić to, co Holendrzy, i odkrywać miasto na rowerze! Popularnym miejscem odwiedzin w pobliżu Amsterdamu jest Keukenhof, czyli jeden z największych ogrodów kwiatowych na świecie.

Budapeszt, Węgry

Budapeszt, Węgry

Budapeszt to fotogeniczne miasto warte odwiedzin o każdej porze roku, ale szczególnie wiosną, kiedy można cieszyć się ładną pogodą i sezonowymi festiwalami. Na przykład w kwietniu odbywa się Festiwal Wiosny w Budapeszcie będący największym wydarzeniem kulturalnym na Węgrzech. Można podziwiać koncerty muzyczne, występy taneczne i wiele innych atrakcji. Spośród miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć w Budapeszcie, warto wymienić Termy Széchenyiego, Zamek Królewski, budynek Parlamentu Węgierskiego i Zamek Vajdahunyad.

Dubrownik, Chorwacja

Dubrownik, Chorwacja

To średniowieczne i pięknie odrestaurowane miasto jest powszechnie znane jako „Perła Adriatyku”. W ostatnich latach stało się ono popularnym celem podróży i dobrym wyborem na wycieczkę do Chorwacji. Jeśli chcesz uniknąć dużych tłumów w miesiącach letnich, najlepszym czasem na odwiedzenie Dubrownika będzie kwiecień i maj. Niezależnie od tego, czy mowa o wycieczce do miasta, czy na łono natury, Dubrownik ma wiele do zaoferowania: plaże, przyrodę i zabytkowe stare miasto, które od 1979 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Koniecznie wybierz się na spacer wokół dwukilometrowego muru otaczającego miasto, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na błękitne morze.

Porto, Portugalia

Porto, Portugalia

Chcesz  trochę poleniuchować na plaży i doświadczyć czarujących wieczorów, popijając lokalne wino i podziwiając różowy zachód słońca? Jeśli tak, to właściwym adresem będzie Porto.

Stanowi drugie co do wielkości miasto Portugalii i położone jest w północnej części kraju. Porto, przepełnione małymi uliczkami i barwnymi budynkami, zawdzięcza swoją reputację głównie winu, które jest znane na całym świecie. Jeśli szukasz miejsca nieco spokojniejszego i mniej turystycznego, to grzechem będzie pominąć Porto. Dwukondygnacyjny most stalowy Ponte Dom Luís I, zabytkowy pałac Palácio da Bolsa i XVIII-wieczny Kościół św. Ildefonsa to tylko niektóre z wielu miejsc wartych odwiedzenia.